חלוקת עודפי תוצרת חקלאית

עודפי התוצרת החקלאית בישראל מצטברים לכמויות אדירות הנזרקות ו\או מושמדות על ידי החקלאים המתוסכלים העומדים חסרי אונים מול פרי עמלם המבוזבז לריק.

הנהלת "קרן הצדיק" ע"ש רבי אריה לוין זצוק"ל עומדת מהצד השני של המתרס, מול המצוקה הגדולה של משפחות משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות אשר נושא התזונה הבריאה בסל המזון המשפחתי מהווה בעיה חמורה במקרה הטוב או לא קיים כלל משום שאל הבית לא נכנסים פירות וירקות.

נקודת המפגש שבין החקלאים המתוסכלים, התוצרת החקלאית המושמדת והחוסר בתזונה הבריאה אצל משפחות נזקקות היווה את הפתיחה ליוזמה הברוכה של "קרן הצדיק" לאיסוף כמויות גדולות של פירות וירקות והעברתם המבוקרת למשפחות הנזקקות לפי גודל המשפחה וצרכיה.

"לא יעלה על הדעת לזרוק מזון טרי, בריא ואיכותי כאשר יש משפחות שזקוקות למרכיב זה בסל הצריכה המשפחתי באופן דחוף" – מסבירים אנשי "קרן הצדיק" המפעילים, בעזרת משאיות "סיוע לכל דורש", לוגיסטיקת שינוע של הפירות והירקות מהשדות, הפרדסים ובתי האריזה אל מרכזי המיון של הקרן ומשם על פי רשימה מסודרת אל בתי המשפחות הנצרכות.

"חבילת הפירות והירקות השבועית מהווה עבורי הצלה של ממש" – מסבירה אם למשפחה ברוכת ילדים – "האפשרות להאכיל את הילדים בירקות ופירות טריים במקום באיטריות ופסטות מעניקה לי רגיעות שאני נותנת את מה שדרוש לגדילתם הבריאה, ועל כך אני מברכת מכל הלב את ראשי "קרן הצדיק"". 

לתרומה עבור שינוע הפירות וירקות מהחקלאים אל המשפחות הנזקקות

לחץ כאן